רישום אתר באינדקסים

אינדקס אתרים, ספריות ומדריכים

רישום אתר באינדקסים
רישום האתר באינדקסים הוא הליך של שליחת קישור של האתר כדי להציגו בספריות האינטרנט. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח תיאור קצר עם הכותרת ומילות המפתח  באופן בולט מאוד גם בכותרת וגם התיאור. המטרה העיקרית, אם זה נעשה בצורה נכונה, היא לקבל קישורים נכנסים איכותיים שנוצרו עבור האתר. באמצעות שיטה פשוטה זו ניתן לקבל גם המון קישורים חוזרים לאתר באיכות גבוהה .

הגשת אתר באינדקס היא דרך פופולרית ויעילה לקבל בחזרה קישורים לאתר. ישנם סוגים שונים של מדריכים ואינדקסים מקוונים אבל ואתה צריך להבין איך הם שונים כדי להפיק את המרב מהם. ישנם אינדקסים בחינם ללא כל תשלום וישנם אינדקסים אשר גובים תשלום תמורת הכלל של האתר שלכם בספריות שלהם. השאלה היא האם רישום בתשלום באינדקסים באמת שווה את זה או לא. אין תשובה לשאלה זו שמתאימה לכולם, וזה תלוי הרבה באופי של האתר שלכם ובאופי של האינדקס בו אתם רוצים להשתמש. ישנם אלפי אינדקסים ברשת והמטרה המקורית שלהם היא להוות בסיס מוצק לאופטימיזציה במנועי חיפוש. העניין הוא שזה נדיר שאנשים מבקרים באינדקסים כדי למצוא את מה שהם באמת מחפשים – בשביל זה הם משתמשים ב-Google או Yahoo .

 רוב האינדקסים ברחבי הרשת נוצרו על בסיס הרעיון היחיד של מתן קישורים חוזרים לאתרי אינטרנט ולא למתן מידע באמת.

מסיבה זו, לפני החלטה כלשהי אתם צריכים לבדוק את האינדקס ואת רמת התנועה שלו לפני שמחליטים להשקיע כסף עבור הרישום בו. אם האינדקס מכובד ונחשב לסמכותי בתחומו אז אנשים ינהרו אליו כדי להשתמש בו, בכאלה אינדקסים כדאי להשתמש אפילו בתשלום כיוון שהם יכולים לספק לכם תנועה רבה וממוקדת ביותר. יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון כי אינדקסים כלליים בדרך כלל אינם מספקים תוצאות טובות וערכם מופחת מאשר אינדקסים אשר ממוקדים בנישה אחת. במידה והחלטתם לשלם כדי לרשום אתר לאינדקס אל תשכלו לבדוק את הקישורים החוזרים מהם לאתר שלכם , שהם יוצאים מדף איכותי ושאין עליהם  no follow כי אז אלו קישורים  שלא ייספרו על ידי מנועי החיפוש. אם אתם משלמים כבר עבור רישום באינדקסים עליכם להשיג תועלת מרבית מתנועה ממוקדת, כמו גם קישורים חוזרים איכותיים. כל דבר פחות מזה זה לא שווה את המאמץ וההשקעה הכספית .

רישום אתר בתשלום או בחינם ?

אם יש לכם תקציב קטן, הגשת האתר למדריכים ואינדקסים בחינם היא אופציה הוגנת מספיק. עניין הוא שגם פה רצוי להיות סלקטיבי לגבי אילו אינדקסים יתרמו יותר למטרה שלכם , חוסר הבחנה בתהליך הגשת האתר עלול רק לפגוע בדירוג החיפוש של האתר שלכם בגלל הסיבה העיקרית של חוסר רלוונטיות. אתם צריכים לשים לב כי הקישורים מתוך האינדקסים והמדריכים  יהיו רלוונטיים לקטגוריות – רלוונטיות עשויה לחולל שינוי חיובי. בשורה התחתונה אתם צריכים לקבל את התשואות הטובות ביותר על שני האופציות העומדות לשירותכם, רישום בחינם ורישום בתשלום.

תגובות פייסבוק