אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימיזציה SEO

קידום אתרים נועד להיטיב עם התקשורת בין מנועי החיפוש לאתר על מנת שאלה יראו בו רלוונטיי ואיכותי לשאילתות החיפוש, אופטימיזציה טובה היא הדרך הנכונה לעשות זאת.

מנועי החיפוש מתמודדים בכל יום בשאילתות אשר פועלות על פי מילות מפתח וידעים איך לנתח ולהתאים אותם לתוצאות החיפש. אופטימיזציה היא למעשה אוסף של פעולות שמבצעים על האתר ומחוצה לו על מנת שיוכל לתקשר טוב יותר עם מילות המפתח.

אופטימיזציה שמבצעים על האתר On-page

הבסיס העיקרי של אופטימיזציה נכונה היא קוד האתר שבו האתר כתוב למעשה. קוד האתר בנוי משפת HTML שאותו מנועי החיפוש יודעים לקרוא ולסרוק, על פי איכות הקוד ניתן להבין את משמעות נושא האתר, מילות המפתח, מבנה האתר והרלבנטיות של האתר לשאילתות החיפוש. אופטימיזציה לקוד האתר נועדה לשפר את מבנה האתר בעיני גוגל ולהראות לו שהאתר איכותי ועונה על כל הדרישות לכך.

הנקודות החשובות באופטימיזציה של קוד האתר

קוד האתר מכיל כאמור את מבנה האתר והתוכן שבו ומצביע בכך על מספר נקודות חשובות באתר שהן מבנה האתר, כותרות, כותרות משנה, תיאור האתר, מילות מפתח, קישורים פנימיים, מפת אתר, צפיפות מילות המפתח הרלוונטיות במינון הנכון, כל אלה הם מרכיב הכרחי כדי שמנועי החיפוש יוכלו להבין את האתר ולמקד את הדפים שבו לשאילתות החיפוש.

אופטימיזציה שמבצעים מחוץ לאתר Off-page

רישום האתר באינדקסים – זו הפעולה הבסיסית ביותר שכל אחד יכול לעשות, ישנם המון אינדקסים אשר מאפשרים לרשום אתר ללא תשלום וחלקם גובים על כך תשלום. רישום האתר במנועי החיפוש הגדולים תוך הגדרת נושא האתר בצורה ברורה ומותאמת כלפי מילות המפתח היא דרך טובה להתחיל באופטימיזציה של האתר.

החלפת קישורים עם אתרים אחרים

אחת הפעולות ההכרחיות ביותר לקידום אתר ושיפור הדירוג במנועי חיפוש – החלפה נכונה של קישורים יכולה להועיל מאד באופטימיזציה שלו ויש בה משקל כבד אשר משפיע באופן ישיר על קידום דפי באתר בתוצאות החיפוש. זוהי ללא ספק אחת הפעולות הקריטיות והקשות ביותר שכן היא מצריכה שיתוף פעולה פורה עם מקדמי אתרים אחרים בתחום ובנויה על אמון והדדיות, החלפת קישורים פזיזה ולא נכונה עלולה לסכן את האתר ולפגוע בו.

איכות קישורים נכנסים

קישורים איכותיים באתרים אחרים באותו התחום המפנים אלינו קישורים הם למעשה הוקרה על כך שהאתר שלנו איכותי ומצביעים על כך שהאתר רב ערך ואיכותי בעיני מנוע החיפוש. ישנם כמה סוגיות בנושא אשר מקשות על החלפות הדדיות כיוון שכל אתר יש לו את הדירוג שלו ולפעמים קישור לא טוה יכול לעשות נזק יותר מאשר תועלת.

אופטימיזציה טכנית

אשר כוללת מפת אתר Sitemaps ,הפניות 301, תגים , כתובות קנוניות, מהירות עלית האתר, קוד HTML תקין, XML ואינדקס.

השפעתה של אופטימיזציה על מיקומי האתר

אופטימיזציה איכותית היא בשורה התחתונה לדאוג שכל הפרמטרים אשר משפיעים על קידום האתר יפעלו כראוי ויתקשרו ביתר קלות עם מנועי החיפוש.למעשה היא מצביעה למנועי החיפוש כי האתר רלוונטי יותר ובאותה נשימה גם מקלת עליו בסריקת הדפים ובהבנתם. רצוי לבנות אתר חדש עם אופטימיזציה מובנית מלכתחילה וכך לחסוך המון עבודה בהמשך, אתרים קיימים אשר התחילו באופטימיזציה בשלב מאוחר יותר צריכים להשקיע הרבה זמן בהתאמות ושינויים לצרכי קידום. תהליך קידום אתרים והאופטימיזציה שלו אינם מסתיימים בשלב של תפיסת המיקומים ולכן צריכים גם בהמשך לבצע פעולות תחזוקה וכמובן הכנסת תוכן טרי ואיכותי כל הזמן לאתר.

1 מחשבה על “אופטימיזציה למנועי חיפוש”

  1. פינגבאק: קידום אתרים באינטרנט רווחי יותר מכל טקטיקת שיווק אחרת | GOLL - קידום אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות