אתרים ללא תעודת SSL יוצגו לגולשים כאתרים לא מאובטחים

החל מחודש יולי 2018 אתרים ללא תעודת SSL יוצגו לגולשים כאתרים לא מאובטחים.

גוגל הודיעה הודיע החודש על עדכון המהירות שלה שיצא לדרך בחודש יולי 2018, וכי היא תתחיל לסמן את כל האתרים שלא עברו ל- HTTPS כ “לא מאובטחים “.

האם לאתר שלך יש רישיון SSL?
אם לא, Chrome יתייג אותך כאתר “לא מאובטח “.
איך יודעים את זה?
כאשר מסתכלים על סרגל כתובת האתר בגוגל כרום נראה: http: // או https: // לפני כתובת האתר www.example.com.  זה זמן רב שכבר תווית חיובית בצורת מנעול ירוק מוצמדת ליד כתובת האתר של אתרים שיש להם תעודת SSL.

SSL אתרים מאובטחים בגוגל

שלא בכרום אלא בדפדפנים אחרים, תוכלו לדעת אם האתר שאתם נמצאים בו מאובטח על ידי SSL אם תראו שהוא מתחיל עם  “https” בהתחלה. לדוגמא:

 http://www.example.com      לעומת    https://www.example.com

אם שם הדומיין מראה “http: //” ללא “s”, אז זה אומר שהאתר משתמש בחיבור רגיל, לא מאובטח. כרום יציג עיגול אפור קטן עם האות “i” שניתן ללחוץ עליו לקבלת מידע נוסף במקום המנעול הירוק.

אתר אינטרנט לא מאובטח מה זה אומר ואיך זה קשור לקידום אתרים?

המשתמשים עלולים לחשוב שהאתר מהווה איום וזה ירתיע אותם מללחוץ ולהיכנס ולהסתכל על מה שיש לאתר להציע ולהניע אותם ישר אל המתחרים שלך. הקפידו לאבטח את האתר כדי למנוע את הופעת סימני האזהרה!. בצעו מעבר לאתר מאובטח עם רישיון SSL.

גוגל כבר זמן רב דוחפת ומתמרצת מנהלי אתרים לבצע את השינוי מאתר לא מאובטח לאתר מאובטח באתרי אינטרנט וזה כולל רמזים שונים על השפעת הנושא גם על מיקומים ודירוגים בתוצאות החיפוש. במילים אחרות גוגל יתעדפו אתרים מאובטחים ויתנו להם עדיפות על אתרים לא מאובטחים בתוצאות של מנוע החיפוש. מקדמים אתרים בגוגל? קחו את העניין ברצינות ובצעו את המעבר לאתר מאובטח לפני חודש יולי.

הנה כמה נתונים מעניינים שגוגל מפרסמת:

מעל 68% מתנועת גוגל כרום באנדואיד ובווינדוס מוגנים תחת SSL כעת.
מעל 78% מתנועה ב Chrome ב- Chrome OS ו- Mac מוגנים תחת SSL כעת.
81 מתוך 100 האתרים המובילים באינטרנט משתמשים ב- HTTPS כברירת מחדל.

מעבר ל HTTPS אתר מאובטח ברישיון SSL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות