פרלקס

אתר פרלקס – חווית משתמש מעולם אחר

פרלקס הוא עיצוב חדשני של אתרי אינטרנט המבוסס על אלמנטים בתנועה שנעים תוך כדי גלילה על רקע משתנה.

אתרי פרלקס בדרך כלל בנויים מדף אחד שניגלל לכל אורכו והניווט בו מתבסס על כך שבלחיצה על אחד הלחצנים בתפריט או בכל קריאה לפעולה מפעיל גלילה אוטומטית של העמוד לאזור המתאים בעמוד שם יתגלה התוכן, אבל לא רק. ישנם גם אתרי פרלקס שבנויים על יותר מעמוד אחד המשלבים דפים נוספים המקושרים דרך התפריט בדף הבית או מכל מקום אחר באתר.

ההשראה למונח פרלקס התקבל מהאפקט החזותי של משחקי המחשב אשר משמשים בשינוי מהירות התנועה של תמונות רקע שונות כדי ליצור אשליה של עומק במהלך משחק. אותו העקרון חל על עיצוב אתר פרלקס בהם הרקע של האתר נע במהירות שונה ביחס לתוכן ולאלמנטים הנוספים, מה שגורם לאפקט חזותי מרשים.

פרלקס הוא עיצוב חדשני של אתרי אינטרנט המבוסס על אלמנטים בתנועה תוך כדי גלילה. עיצוב אתר פרלקס בהם הרקע של האתר נע במהירות שונה ביחס לתוכן, מה שגורם לאפקט חזותי מרשים

יתרונות של עיצוב פרלקס

 1. להרשים את המבקרים באתר לגרום ל “וואו”
 2. מעביר מסר בגישת סיפור ומנווט להמשך קיראה
 3. מעודד מבקרים לגלול כדי לגלות את הדף כולו
 4. מעודד סקרנות
 5. מבקרים מגיבים טוב מאד לקריאות פעולה
 6. משדר אמינות וממתג את האתר גבוה עם חויית משתמש אינטראקטיבית וחדשנית

העיצוב החדשני והמרשים הזה מביא עימו יתרונות רבים, שכן חווית המשתמש באתר פרלקס היא מעבר לכל דמיון, האתר נראה דינמי ומלא חיים, דבר שמשפר באחוזים גבוהים את יחס ההמרה באתר, דבר שכל בעל אתר רוצה בסופו של דבר.

אתר פרלקס, למי זה מתאים?

אתר המבוסס על עיצוב פרלקס יכול להתאים לכל אתר בעצם, בהתאם לאופי האתר והאפיון שלו. נכון להיום רואים אתרי מותג ומוצרים בעיקר שנוטים להשתמש בעיצוב פרלקס אבל כפי שניתן לראות המגמה מתפשטת במהירות והרבה אתרים הולכים בכיוון. על פניו נראה כי פרלקס מביא עימו מהפכה בתחום של עיצוב אתרי אינטרנט וכי אתרי פרלקס מציבים רף חדש בתחום. אתר פרלקס מתויג כבר על ידי המשתמשים “הדור החדש של אתרי אינטרנט” ולכן נראה אתרים רבים ממשיכים ללכת בעקבות הזרם. אתר פרלקס מצביע למשתמשים כי  האתר עדכני ולמשתמשים חדשים שהאתר ייחודי מפתיע ונחשק.

מצויין עבור דפי נחיתה  לשיפור המרות!

קידום אתר פרלקס

אתר פרלקס בהיהט של קידום אתרים מתייחס לכך שהאתר בנוי על דף אחד בלבד. במקרה כזה יהיה קשה מאד לקדם המון מילות מפתח לעמוד אחד ולכן חשוב לשקול הקמת אתר פרלקס בהתאם לאופי האתר וכמות מילות המפתח הנדרשות. אם בחרתם לבנות אתר פרלקס על דף אחד בלבד חשוב לשקול טוב את כמות המילות המפתח כדי לא לדחוס את הכל בעמוד אחד, לכן זה מתאים יותר לאתר של מוצר או מותג כלשהו. במידה ואתם בוחרים לבנות אותו על מספר דפים ההתייחסות כאן היא בדיוק אותו דבר כמו לקדם אתר רגיל רק שצריך לבנות היררכיה נכונה שמתחלקת נכון בדף הבית ובדפים הנוספים שיהיו לאתר. היתרון הייחודי של אתר פרלקס בקידום אתרים הוא יחס המרה כמובן, על פי מחקרים בנושא העיצוב המרשים והחדשנות מוביליפ את המבקרים ללחוץ יותר על קריאה לפעולה באתר.

טיפים לבניית אתר פרלקס

 1. להשתמש בו כדי לספר סיפור ויזואלי
 2. לבנות אותו עם עומק וגירוי להמשכיות
 3. לא להגזים עם אלמנטים כדי שלא להפוך את האתר למסובך מדי
 4. להשתמש באפקט השכבות כדי ליצור חוויה מושלמת
 5. להדגיש קריאות לפעולה בעת הכוונת המבקר דרך האתר
 6. לבצע התאמה עבור דפדפנים ישנים וגלישה סלולרית ומובייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות