אתר בטוח safe-google: בדיקת אתר

כלי של גוגל לבדיקת אתר – בטוח או לא בטוח?

טכנולוגיית ‘גלישה בטוחה’ כך מכנים אותה בגוגל.  גוגל סורקת ובודקת מיליארדי כתובות אתרים ביום בכדי לזהות אתרים לא בטוחים. במהלך הבדיקה מתגלים אלפי אתרים חדשים שאינם בטוחים, “אתר לא בטוח” משמע אתר שאינו עומד בתנאי השימוש ובינהם ניתן למצוא: תוכנות זדוניות, פריצות והשתלת קבצים נסתרים בשרת שאינם ניתנים לגילוי, הצבת מודעות, תוכן לא אמיתי, קישורים לא חוקיים ועוד מגוון סיבות.

בדיקת אתר בטוח

כאשר מתגלה בעיה באתר גוגל שולחת הודעה למנהל האתר דרך קונסולת החיפוש (כלי מנהל אתרים בגוגל)המתארת את הבעיה ובאילו דרכים ניתן לפתור אותה. בנוסף מוצמדת לאתר הודעה על כך שאינו בטוח לגלישה בכל תוצאות החיפוש. “האתר מסוכן לגלישה” ובמקרים כאלו כדאי לפנות אל פורום העזרה. כמובן שישנה השפעה ישירה גם בכל הנוגע ל SEO ובאופן טבעי מיקומים נפגעים. סטטוס גלישה בטוחה של אתר   מכיוון שרבים מהאתרים שנפגעים הם אתרים לגיטימיים שלא פעלו מתוך כוונה רעה להפר את תנאי השימוש ושסביר להניח כי נפרצו ואינם מודעים לכך בכלל.  כלי זה נועד לעזור למנהלי אתרים לבדוק אם האתר שלהם בטוח לגלישה: סטטוס גלישה בטוחה של אתרבדיקת אתר בטוח לגלישה

סימון אזהרה לאתר לא בטוח בכרום

גוגל מציגה לגולש סימון לצד כתובת האתר שהאתר לא בטוח. המבקרים באתר רואים את זה ונמנעים לגלוש בו. אזהרה לגבי אתר בטוח צריכה להילקח ברצינות רבה מצד בעלי אתרים כדי שהאתר לא יאבד תנועה ולא יאבד מיקומים בגוגל עקב כך. למידע מורחב בנושא מאת גוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות