גוגל מענישה את וויקיפדיה של המוזיקה

האתר אשר מציג מילות שירים נענש עקב בניית קישורים פסולה אשר לא עומדות בקנה אחד עם תנאי גוגל.  האתר פרסם מודעה פומבית הקוראת לבלוגרים לבצע הפניה מהבלוג שלהם אל האתר כאשר הקישורים רוכבים  על שמות של שירים פופולריים  וזאת בתמורה לחשיפה שלהם באתר. לרוע מזלם, אחד הבלוגרים הפנה את צומת ליבם של גוגל לכך והתוצאה לא אחרה לבוא. האתר הוסר לחלוטין מתוצאות החיפוש באופן גורף כך שגם אם מקלידים את שם האתר הוא אינו מופיע.

rapgenius.com הוסר מתוצאות החיפוש עקב טקטיקת קידום פסולה

בניית קישורים

אחד הגורמים החשובים באלגוריתם של גוגל לקביעת דירוג החיפוש  הוא כמות הדפים מקשרים לאתר. הקישורים אמורים להיווצר באופן טבעי ללא עלו כמו קניית קישורים וללא תמורה ולכן כאשר מנהלי האתר הציעו בתמורה חשיפה באתר הם חרגו מהקוד האתי ומהכללים אותם מכתיבים מנועי החיפוש.

לאחר שהטקטיקה נחשפה והגיע לידיו של ראש צוות ספאם באינטרנט של גוגל, מאט קאטס האתר נענש באופן מיידי והוסר מתוצאות החיפוש ובמקביל מתנהלת חקירת המקרה. 

מנהלי האתר הודיעו כי הם משתפים פעולה עם גוגל בחקירת העניין כדי לוודא שהם עומדים בדרישות התקנון של גוגל.

לאתר בסדר גודל כזה שנמחק ביום אחד זה יכול להיות גזר דין מוות כיוון שמרבית התנועה שלו היא אורגנית כאשר משתמשים מגיעים אליו דרך חיפוש מילות שירים ומוצאים אותו בדרך כלל בראש דף התוצאות הראשון.

מאז, גאון ראפ התנצל לתכנית השותפים שלה ואמר כי היא עובדת עם גוגל כדי לוודא שהוא עומד בדרישות התקנון של ענקית הטכנולוגיה. גאון ראפ גם אמר כי אתרי מילות יריבתה גם לתרגל אותם הסוגים של אסטרטגיות.

“אנחנו עובדים על זה מהר ככל שאנחנו יכולים, ומצפים להיות בחזרה בגוגל בקרוב מאוד,” החברה אמרה בהצהרה לTechCrunch. “זה מבאס להיות את גוגל עבורנו ועבור אלפי חברי הקהילה שלנו שעבדו כל כך קשה כדי ליצור את מה שהוא לעתים קרובות תוצאת החיפוש הטובה ביותר”.

שנמחק על ידי גוגל יכול להיות גזר דין מוות עבור אתרי אינטרנט שכן הם מקבלים את חלק הארי של התנועה שלהם ממנוע החיפוש. משתמשים המגיעים לגאון ראפ לאחר החיפוש למילות שיר ובדרך כלל מוצאים גאון ראפ בחלק העליון של הדף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות