דחיית קישורים בגוגל

איך לדחות קישורי ספאם דרך כלי מנהל האתרים – הסרת קישורים

יותר ויותר אתרים נאלצים להתמודד עם העובדה שיש מי שיכול להזיק להם. קישורים לאתר אמנם הם ערך חשוב מאד לאתר אבל קישורים רעים יכולים להזיק לדירוג שלו. היבט זה יצר תופעה שבה המתחרים יכולים להוציא לאתר שלכם לא מעט קישורי ספאם ואלה עשויים לפגוע בדירוג האתר בגוגל SEO.

הסרת קישורים לא רצויים

גוגל זיהתה את הפירצה הזו והשכילה לייצר משוב שבו אתם מוזמנים לסמן את כל קישורי הספאם שמגיעים לאתר שלכם ולבקש מהרובוט שלא יתייחס אליהם/ יתעלם מהם.

מה צריך לעשות עם קישורי ספאם?

ראשית כל יש להיכנס לממשק הניהול בכלי מהל האתרים. בעמודה בצד יש להיכנס ל “קישורים לאתר” ללחוץ על “עוד” ואז תיפתח לכם רשימת כל האתרים המקשרים לאתר שלכם. יש להוריד את כל הקישורים בטבלה מסודרת על ידי לחיצה על הכפתור ” הורד קישורים אחרונים”. עוברים על כל הקישורים ומחפשים קישורים מאתרים שלא מזוהים כאתרים לגיטמיים, לפעמים זה יכול להופיע באתר לגיטימי ולכן חשוב לבדוק מהיכן בדיוק יוצא הקישור. ניתן להיכנס לכתובת המקשרת ולבדוק באיזו צורה יוצא משם הקישור, במידה והקישור הוא ספאמי, מסמנים את הכתובת ורושמים אותה על מסמך בקובץ טקסט (txt).

הגדרות לדחיית הקישורים:

ניתן להגדיר דף ספציפי שהוא דף פנימי באתר או לחלופין לרשום את הדומיין הראשי בכתובת מה שידחה את כל הקישורים מהדומיין בכלל.

לדוגמה:

http://www/example.com/specific.html

http://www/example.com

לאחר הגדרות כתובות יש לשמור בקובץ txt  ולהעלות אותו בחשבון המתאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות