הסרת פרסום שלילי מגוגל

הסרת תכנים פוגעניים מגוגל

הסרת תוכן פוגעני מגוגל זו פעולה לא פשוטה. גוגל מתייגת כל תוכן שעולה ברשת ומכניסה אותו לאינדקס שלה. כאשר התוכן נסרק פעם אחת ומופיע באינדקס הוא גם יופיע בתוצאות החיפוש בהתאם למילה המחופשת.

מהו תוכן פוגעני?

תוכן פוגעני הוא תוכן כזה שמזכיר את מילת החיפוש באופן שלילי. בין אם זו ידיעה על מנכ”ל שחטא, או מוצר של חברה שכתבו עליו חוות דעת שליליות. כאשר שם המותג נפגע, כלומר מתוזכר באופן שלילי בכתבה והכתבה הזו מופיע בדף התוצאות הראשון בגוגל זו בעיה. אף אחד לא רוצה שכאשר יחפשו את שמו או את שם המותג שלו בגוגל יקבלו תוצאות שליליות המכילות תוכן פוגעני.

תוכן פוגעני יכול להיווצר על ידי כל אחד בין אם זה משתמשים שחוו חוויה שלילית ברמת השירות או המוצר, בין אם זה עיתונאי שכתב סקירה או בין אם זה מתחרה שהעלה בזדון תוכן פוגני על מנת לפגוע בכם.

תוכן פוגעני לגיטימי

תוכן לגיטימי מתייחס לכתבות המבוססות על דברים שקרו באמת. ברוב במקרים הם מתפרסמים באתרים גדולים כמו גלובס, כלכליסט ודה מרקר ומיד תופסים מקום גבוה בדץ התוצאות הראשון. כאשר הבעיה היא בתוכן פוגעני אך לגיטימי לא ניתן לפנות לגוגל ולבקש הסרה של תוכן פוגעני אלא אם כן יש בידיכם הוכחות מוצדקות המוכיחות מעל לכל ספק שהתוכן הפוגעני אינו מדוייק או שאינו עומד בקנה אחד עם המציאות.במידה והתוכן אכן פוגעני אבל מספק אמת של המציאות הוא לגיטימי וגוגל לא יסירו אותו. לדוגמא , אם ביצעתם איזו פעולה פלילית ועלו עליכם וזה פורסם, זה לא ניתן להסרה. במקרה כזה ניתן לטפל על ידי דחיקת אזכורים שליליים שזו בעצם אלטרנטיבה להסרת תוכן פוגעני. אמנם לא נפתרים מהתוכן הזה לעולם אבל ניתן לדחוק אותו אחורה אל הדפים הפנימיים עמוד שני , שלישי, רביעי. כמה שיותר עמוק יותר טוב. כך הוא לק יקפוץ בעין יש בעמוד התוצאות הראשון בגוגל.

תוכן פוגעני המפר את תקנון גוגל

הכוונה היא לתוכן אשר אינו אמיתי, או אינו מבוסס על אמת. במקרה כזה ניתן לפנות לגוגל תוך כדי הבהרה של הפרטים והוכחות ולבקש “התערבות ידנית” על מנת שיוסרו התכנים האלה.

בקשה מגוגל להסיר תוכן פוגעני

אם אתם גולשים בכרום ניתן לבצע את זה ישירות דרך כפתור השלוש נקודות בפינה למעלה, עזרה ודווח על בעיה. יפתח לכם חלון כזה ובוא תתבקשו למלא פרטים אודות הדף המכיל לטענתכם תוכן פוגעני שאינו ראוי להופיע בגוגל:

הסרת תכנים פוגעניים מגוגל

 

תוכלו גם לפנות מכאן ישירות לגוגל כדי לבקש הסרת תוכן פוגעני.

 

כל המידע בנושא הסרת פרסום שלילי בגוגל, הסרת שמי מגוגל, הסרת תוצאות שליליות בגוגל, איך מוחקים מידע מגוגל, מחיקת מידע מהאינטרנט, איך למחוק תוצאות חיפוש בגוגל, מחיקת כתבות שליליות והסרת תוכן פוגעני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.