מנועי חיפוש, איך הם עובדים ומה כוח ההשפעה שלהם עלינו?

ישנם מיליוני חיפושים שמבוצעים מדי יום על מנועי חיפוש, רבים מהם מחפשים בדיוק את מה שאתה מוכר. תהליך הובלת האתר אל ראש דף התוצאות הראשון במנועי חיפוש נקרא אופטימיזציה למנועי חיפוש SEO.

מנועי חיפוש באינטרנט

למנועי חיפוש כמו גוגל, יאהו, ובינג יש עכבישים שסורקים את האינטרנט  כדי למצוא אתרים ולאנדקס אותם במסד הנתונים שלהם. דירוג כל האתרים האלה מבוסס על אלגוריתם שלהם אשר מכיל יותר מ -100 גורמים שאמורים לדווח להם אילו אתרים רלוונטיים יותר לחיפושים.

אם במנועי החיפוש לא ניתן לאתר את אתר האינטרנט שלכם, אתם מחמיצים הזדמנויות להתחבר עם אנשים שמחפשים באופן פעיל אחר המוצרים והשירותים שלכם.

מעל 90% ממשתמשי האינטרנט מגיעים לאתרים חדשים דרך מנועי חיפוש.

80% ממשתמשי מנועי החיפוש אינם רגילים לגלוש בדפי ההמשך, ומוצאים את מבוקשם ב 10 התוצאות המובילות בחיפוש.

75% מפעולות השיווק באינטרנט כמו הקניות והמכירות נעשות באתרים עם הפנייה של מנועי חיפוש.

יותר מ 70% ממשתמשי האינטרנט גולשים דרך מנועי החיפוש על בסיס קבוע.

תוכן ייחודי – מנועי החיפוש אוהבים במיוחד תוכן ייחודי ואיכותי יש להם רובוטים שיודעים מיד לגשת לנתונים ולפזר אותם בכל רחבי העולם, לאחזר מידע ולספק תשובות, והכל בתוך שניות. אחת האסטרטגיות החשובות ביותר כדי לייעל את הדירוג שלכם במנועי החיפוש היא להיות ספציפיים, מדויקים ורלוונטיים לאתר . התוכן הפופולרי ביותר זוכה לדירוג גבוה יותר שיכול לעזור להגדיל את התנועה לאתר .

ביצוע מחקר מילים של איזה מידע אנשים מחפשים בנישה שלכם. שימוש בכלי מילות מפתח עשוי להועיל למחקר כדי לקבוע את מילות המפתח הפופולריות ביותר לשימוש בעת כתיבת התוכן, כותרות ותיאורים. כגון : Google Adwords Keyword Tool

אנו ממשיכים לשמוע כי תוכן הוא המלך. זה בהחלט נכון לגבי מנועי חיפוש שתפקידם לספק תוצאות מהירות לכל הבקשות .

מנוע חיפוש מחפש להתאים תכנים רלוונטיים הוא יודע לזחול דרך האינטרנט ולקרוא מסמכים, דפים וקבצי וידאו שמרכיבים את האינטרנט ברחבי העולם כיום. הם מחפשים מידע ספציפי ויזחלו דרך רשת מסיבית של מסלולים מקושרים למרכזי נתונים בכל רחבי העולם. זה פנומנלי שתוך שניות ספורות הם יכולים לאחזר מידע רלוונטי ולספק תשובות מדויקות על בקשות לקבלת מידע. זה מסביר למה חשוב כל כך להמשיך לבצע כתיבת מאמרים ומסמכים , מילים ומידע, כדי להאכיל את הרובוטים הרעבים הסורקים את הרשת ביעילות. על ידי סיפוק התיאבון שלהם עם מידע ייחודי ורלוונטי, אני גורמים למנועים להתאהב בתוכן הדפים באתר.

קישורים איכותיים – מנועי החיפוש יודעים לסרוק קישורים לאתרים אחרים. איכות הקישור נמדדת ברלוונטיות של הקישור לתוכן ואיכות האתר שהוא יוצא ממנו. כדיי  לקדם מילה או ביטויי יש להוציא את הקישור ממילת המפתח הרצויה לאתר כך מנועי החיפוש מבינים את הקשר בין הקישור לתוכן הרלוונטי , מתאהבים בו ומגדילים את דירוג האתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות