עדכון פינגווין של גוגל

נא להדק חגורות פינגווין כבר כאן

הפינגווין ממשיך להתעדכן

עדכון הפינגווין של גוגל פגע בלא מעט אתרים כאשר זרק אותם אחורה ביום בהיר אחד ויצר טלטלה בדירוגים של אתרים רבים, אלה הפכו למפסידים בין רגע ומאבדים בכך תנועה רבה של מבקרים, על חשבונם עלו המנצחים החדשים, אלו זכו מהעדכון ועלו בדירוג על חשבון המפסידים החדשים.


גוגל ממשיכה לעדכן ולהתאים את האלגוריתים של מנוע החיפוש, כפי שנראה יהיו עוד טלטולים נוספים בחודשים הקרובים. ראש צוות הספאם של גוגל מאט קאטס מדבר על כך שגוגל עדיין עובדת על האלגוריתם של עדכון הפינגווין אשר נועד להעניש אתרים ושסביר להניח כי נראה עוד שינויים בעתיד.

מבחינה טכנית גוגל אומרת שהפינגווין הוא לא עונש אלא הסתגלות למצב חדש שבו לא נותנים לאתרים לקבל תמורה עבור פעולות זבל כמו בעבר. בשנה שעברה גוגל השיקה את עדכון הפנדה אשר נועד להעניש עמודים בעלי תוכן באיכות ירודה. כל עדכון נוסף שהגיע לאחר מכן יצר שינויים בתוצאות החיפוש ואתרים רבים עפו ובמקומם עלו אתרים אחרים, מה שיצר זירה מטולטלת בעלת מנצחים ומפסידים שהורגשה על פני מגוון רחב של תחומים.  עדכון הפנדה יצר רעידת אדמה גדולה וכפי שקורה בכל רעידת אדמה, אחרי הרעש הגדול מגיעים הרעידות המשניות. “עכשיו פנדה מתעדכנת על בסיס חודשי בערך” אומר מאט קאטס ומוסיף: “השינויים הם כל כך זעירים שאין להם את היכולת להתריע על כך בהודעה מוקדמת.

הפינגווין עדיין מטלטל אתרים

הפינגווין שונה במהותו מעדכון הפנדה, האלגוריתם של הפינגווין הוא חדיש יותר והוא עשוי לגרום ליותר שינויים ואף פגיעות ישירות באתרים. עד כה גוגל הודיעה על שינוי אחד נוסף לעדכון הפינגווין שהגיע כחודש לאחר העדכון הראשון שאירע בחודש מאי האחרון. בגוגל הודיעו כי זהו “שינוי קטן” אשר השפעתו על מיקומים בתוצאות החיפוש הוא פחות מ -0.1% .

האם הרעידות המשניות שאכן יגיעו בקרוב ישפיעו על מיקומים בתוצאות החיפוש?

העדכון הבא של הפינגווין יגיע בקרוב ! אין ספק, ובהתחשב במה שקאטס אומר סביר להניח שיגיע גם שינוי גדול, יחד עם זאת חשוב לזכור כי בכל עדכון שיבוא יהיו זוכים  ומפסידים, חלקם יאבדו מיקומים וחלקם יעלו בדירוג על חשבונם. ככל הנראה יהיו עוד תהפוכות ואולי אפילו כמה מהאתרים שאיבדו גובה בהתחלה יחזרו להוביל על חשבון המפסידים החדשים.

1 מחשבה על “נא להדק חגורות פינגווין כבר כאן”

  1. פינגבאק: קידום אתרים באינטרנט רווחי יותר מכל טקטיקת שיווק אחרת | GOLL - קידום אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות