מאחורי הקלעים של עולם השיווק באינטרנט

מאחורי הקלעים של עולם השיווק באינטרנט

אדם ממוצע , גולש מן השורה שאינו מתמצא בעולם הטכנולוגי והאינטרנט ולכן גם לא בקיא בכל מה שמתחולל מאחורי הקלעים של עולם השיווק באינטרנט וקידום אתרים במנועי חיפוש עשוי לחשוב שכל מה שקורה הוא אמיתי לגמרי.  מה שקורה במציאות מתחת לפני השטח הם סערת תחבולות ומניפולציות אין סופיות במטרה אחת ברורה שהיא רווח אישי. זה מתחיל בסחר חופשי בלייקים למיניהם בפייסבוק, כמו גם יוזרים (משתמשים) פיקטיביים שאינם קיימים כלל, וממשיך בפעולות שחורות ובלתי מקובלות במנועי חיפוש על מנת לשטות ברובוטים שלהם ולתפוס מיקומים אסטרטגיים בתוצאות החיפוש, כמו גם הצגת כמות שווא לא אמיתית של צפיות ביו טיוב.

פייסבוק

לא פעם אתם נתקלים במשתמשים או דפי אוהדים עם כמות לייקים או חברים בלתי נתפסת, זה מרשים… וזה מה שזה נועד לעשות, אם כי לא בטוח שפייסבוק לקחו את זה בחשבון בתחילת דרכם. הדוגמה האחרונה לכך היא מפלגה פוליטית בישראל אשר השתמשה בחברה אשר מספקת שירותי סחר בלייקים ובמשתמשים פקטיביים כל זאת על מנת להראות כמה היא חזקה וכמה דף האוהדים שלה אהוד ואהוב על ידי הקהל. יש לכך השפעה חזקה מאד כי מי שאינו מבין את זה שיוסי ושירלי ומוטי אינם אנשים אמיתיים שעשו לייק או הגיבו בעמוד, מאמין לכך בלב שלם ולא חושב לרגע כי יש כאן הטעיה מכוונת על מנת לגרום לו להאמין במה שהוא רואה לנגד עיניו.

גוגל

יאמר לזכותה שהיא פועלת ללא רבב בזיופים ותעלולים, אך מדי פעם מתפלק איזה אתר גבוה בתוצאות החיפוש במהירות הבזק, במקרה כזה ניתן לראות שהאתר מטפס מהר ומגיע למיקומים טובים. אתר כזה בדרך כלל פועל בגישות שחורות ופסולות וכמו שהוא עולה במהירות , יום אחד הוא פשוט נעלם או שמתרסק היישר עמוק לתחתית תוצאות החיפוש.

ישנם מספר פעולות שמזקות בתנועה חדה ומהירה של גושלים לאתר:

קניית קישורים – קניית תנועה פקטיבית של גולשים – ספאמים –

בגוגל מענישים אתרים כאלה וזה לא משהו שיכול להחזיק לאורך זמן. בדרך כלל אלו אתרי לווין שמטרתם היא לטפס מעל המתחרים ובכך לדחוק אותם כלפי מטה, אסתרטגיה בזויה אך כנראה שישנם אנשים שלא בוחלים בשום אמצעי ומוכנים להתלכלך כדי לקדש את המטרות שלהם.

קניית תנועה פיקטיבית לאתר – תנועה היא ערך משפיע גם על המבקרים באתר וגם על מנועי החיפוש, לתנועת הגולשים באתר יש ערך חשוב במיצוב האתר ובקידום שלו בתוצאות החיפוש. התנועה היא ליבת האתר היום, קידום אתרים נשען על תנועה איכותית של גולשים באתר על מה שהם מחפשים ועל מה שהם מוצאים כיעיל באתר לכן אתרים רבים נותים לפרסם את כמות הרשומים לרשימת התפוצה או המנויים באתר שלהם. הדבר יצר הרבה חברות שמציעות תנועה פיקטיבית של מבקרים באתר על פי תשלום חודשי, כמו גם קניית קישורים מאתרים מפוקפקים.

יו טיוב

כמו שבפייסבוק ניתן לקנות לייקים ומשתמשים, גם כאן השוק מונע לפעמים בידיי איטרסנטים אשר משלמים עבור כמות צפיות בסרטון שלהם ויש לא מעט סוחרים בתחום הזה שיודעים איך לגרום לסרטון שלכם להיות נצפה בכמויות אדירות. כל זה אינו אמיתי אך בעיני המשתמש שאינו בקיא בהלך העניינים זה נראה טבעי לגמרי והוא מאמין ללא ספקות במה שעיניו רואות.

 אז שלא יעבדו עליכם

כולם רוצים להצליח , כולם רוצים שיאהבו את מה שהם עושים ויפרגנו להם, לא כל מה שרואים באמת קיים לכאורה, לא כל מה שמציגים לנו הוא אמת ויש המון פירצות שניתן לנצל באינטרנט כדי להשפיע על דעת קהל משיקולים שונים. לצערנו הדבר גלש גם לתחומים מכובגים ומייצגים שמוכנים לעשות הכל כדי לגרום לנו להאמין להם אך אם נשים לב ונדע לקחת את הדברים בפרופורציות הנכונות זה אולי יעזור במעט. לפחות עד שכל הפרצות והתחבולות האלה ייעלמו מן המרקע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות