חשיבותם של קישורים עמוקים לדפים פנימיים באתר

חשיבותם של קישורים עמוקים לדפים פנימיים באתר

האם לאתר שלכם יש רק קישורים נכנסים אל דף הבית ? אם כן, הדירוג שלכם עלול לסבול עקב כך. כאשר יש רק קישורים נכנסים אל דף הבית, לפעמים מנועי החיפוש יראו זאת בעין לא יפה והם יכולים להסיק את המסקנות הלא נכונות. מנועי החיפוש עשויים לפרש זאת כהתנהלות לא טבעית ולהניח כי האתר שלכם הוא רדוד מאוד, וכי יש בו מעט מידע.

למה חשוב ליצור קישורים עמוק אל תוך דפים פנימיים באתר

לאתרים באינטרנט בעלי מספר רב של קישורים נכנסים המקושרים לדפים פנימיים ועמוקים באתר יש סיכוי גבוה יותר להיתפס כאתרים בעלי ערך רב. קישורים אל תוך דפים פנימיים באתר מציגים עומק וגם שיש להם חומר איכותי וסמכותי – אם זה לא היה איכותי, מי היה משקיע את המאמץ כדי לקשר באופן טבעי לתוך דפים פנימיים  ?  דפים פנימיים עשויים למשוך סוגים שונים של קהל בעל מגוון רחב של אינטרסים שונים אשר ימצאו לנכון לקשר אליכם במידה ומצאו כי התוכן רלוונטי ומעניין.

  קישורים עמוקים לאתר יכולים להגדיל את התנועה ואת זמן השהייה של המבקרים באתר

קישורים פנימיים בין דפים עמוקים

כל עמוד פנימי המכיל קישורים נכנסים צריך שיהיה בו ניווט ידידותי כדי לעזור לכוון את המבקרים לשאר הדפים  באתר. מה שהכי אנחנו רוצים לקבל בשורה תחתונה הוא מבקרים שהגיעו לדף מקושר כלשהו באתר ולאחר מכן תהיה להם אפשרות להחליט אם הם רוצים לקרוא עוד, לעבור אל דף הבית או לאיפה שנרצה לכוון אותם אותם. בשביל זה צריך לספק למבקרים המון אפשרויות, זה יכול להיות קישור מתוך טקסט עוגן של נושא בעמוד אחר או הוספת מגוון אפשרויות של ניווט כגון “עוד”  “חזרה למעלה”  “המשך לקרוא” ועוד.

בניית קישורים – כמות או איכות ?

הן את הכמות והן את האיכות של הקישורים הנכנסים לאתר יש לקחת בחשבון. היתרון של קישור פנימי הוא הרלוונטיות והמיקוד של הקישורים אל מול תוכן שמכיל העמוד הפנימי, הרלוונטיות הזו הולכת ותופסת משקל כבד מאד בתחום בכלל ובפרט בנושא של קישורים נכנסים לאתר ובסופו של דבר זה מה שעוזר לקבוע את דירוג הדף בתוצאות החיפוש. בניית הקישורים הנכנסים לדפים פנימיים באתר עשויה להוביל לתנועה רבה אל עמוד הבית. בנוסף לכך יש להתייחס ולהתחיל להתרכז בבניית קישורים פנימיים בדרגת דפים עמוקים יותר באמצעות קישורים נכנסים אחרים הרלוונטיים לכל דף. קישור עמוק יכול להיות כלי רב עוצמה כאשר הוא נעשה בצורה נכונה. קישורים עמוקים מהווים אסטרטגיה של קידום אתרים מקצועי בדרך יעילה שמתבטאת ברמת ניווט רלוונטי יותר של המבקרים באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות