הגשת אתר לאינדקסים - מדוע זה חשוב לקידום בגוגל

הגשת אתר לאינדקסים – מדוע זה חשוב לקידום בגוגל?

רישום אתר באינדקסים הוא הליך של שליחת קישור של האתר כדי להציגו בספריות האינטרנט. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח תיאור קצר עם הכותרת ומילות המפתח  באופן בולט מאוד גם בכותרת וגם התיאור. המטרה העיקרית, אם זה נעשה בצורה נכונה, היא לקבל קישורים נכנסים לאתר איכותיים שנוצרו עבור האתר. באמצעות שיטה פשוטה זו ניתן לקבל גם המון קישורים חוזרים לאתר באיכות גבוהה וזה תורם המון לקידום בגוגל.

רישום אתר לאינדקס אתרים, ספריות ומדריכים

הגשת אתר באינדקס היא דרך פופולרית ויעילה לקבל בחזרה קישורים לאתר. ישנם סוגים שונים של מדריכים ואינדקסים מקוונים אבל ואתה צריך להבין איך הם שונים כדי להפיק את המרב מהם. ישנם אינדקסים בחינם ללא כל תשלום וישנם אינדקסים אשר גובים תשלום תמורת הכלל של האתר שלכם בספריות שלהם. השאלה היא האם רישום בתשלום באינדקסים באמת שווה את זה או לא. אין תשובה לשאלה זו שמתאימה לכולם, וזה תלוי הרבה באופי של האתר שלכם ובאופי של האינדקס בו אתם רוצים להשתמש. ישנם אלפי אינדקסים ברשת והמטרה המקורית שלהם היא להוות בסיס מוצק של אופטימיזציה במנועי חיפוש. העניין הוא שזה נדיר שאנשים מבקרים באינדקסים כדי למצוא את מה שהם באמת מחפשים – בשביל זה הם משתמשים ב-Google או Yahoo .

רוב האינדקסים ברחבי הרשת נוצרו על בסיס הרעיון היחיד של מתן קישורים חוזרים לאתרי אינטרנט ולא למתן מידע באמת.

מסיבה זו, לפני החלטה כלשהי אתם צריכים לבדוק את האינדקס ואת רמת התנועה שלו לפני שמחליטים להשקיע כסף עבור הרישום בו. אם האינדקס מכובד ונחשב לסמכותי בתחומו אז אנשים ינהרו אליו כדי להשתמש בו, בכאלה אינדקסים כדאי להשתמש אפילו בתשלום כיוון שהם יכולים לספק לכם תנועה רבה וממוקדת ביותר. יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון כי אינדקסים כלליים בדרך כלל אינם מספקים תוצאות טובות וערכם מופחת מאשר אינדקסים אשר ממוקדים בנישה אחת. במידה והחלטתם לשלם כדי לרשום אתר לאינדקס אל תשכלו לבדוק את הקישורים החוזרים מהם לאתר שלכם , שהם יוצאים מדף איכותי ושאין עליהם  no follow כי אז אלו קישורים  שלא ייספרו על ידי מנועי החיפוש. אם אתם משלמים כבר עבור רישום באינדקסים עליכם להשיג תועלת מרבית מתנועה ממוקדת, כמו גם קישורים חוזרים איכותיים. כל דבר פחות מזה זה לא שווה את המאמץ וההשקעה הכספית .

רישום אתר בתשלום או בחינם ?

אם יש לכם תקציב קטן, הגשת האתר למדריכים ואינדקסים בחינם היא אופציה הוגנת מספיק. עניין הוא שגם פה רצוי להיות סלקטיבי לגבי אילו אינדקסים יתרמו יותר למטרה שלכם , חוסר הבחנה בתהליך הגשת האתר עלול רק לפגוע בדירוג החיפוש של האתר שלכם בגלל הסיבה העיקרית של חוסר רלוונטיות. אתם צריכים לשים לב כי הקישורים מתוך האינדקסים והמדריכים  יהיו רלוונטיים לקטגוריות – רלוונטיות עשויה לחולל שינוי חיובי. בשורה התחתונה אתם צריכים לקבל את התשואות הטובות ביותר על שני האופציות העומדות לשירותכם, רישום בחינם ורישום בתשלום.

2 מחשבות על “הגשת אתר לאינדקסים – מדוע זה חשוב לקידום בגוגל?”

 1. דניאל בכנוב

  אני בספק אם הקישורים מאינדקסים זה מה שיקפיץ את האתר שלך למקום הראשון..
  בכל מקרה, לינקים מסוג זה יכולים להיות טובים עבור אתר חדש שזה אתה קם.
  קישור מאינדקסים אינו שווה כמו בעבר בעיקר עם העדכונים האחרונים בגוגל, מעבר לכך עדיף למצוא אינדקסים שעוסקים במיוחד בנושא האתר שלך, האינדקסים הכללים מוגדרים לעתים במנועי החיפוש כ’חוות קישורים’, ולמרות זאת בדרך כלל לא משפיעים לרעה על מיקומך.
  בכל מקרה ב-2012 הדגש הוא על 3 נושאים עיקריים
  -קישורים ברמת הדף/דומיין – איכותם נמדדת באמצעות אלגוריתמים חדישים של גוגל.
  בניית קישורים היא תורה שלמה בפני עצמה אבל מומלץ ליצור פרופיל קישורים טבעי אשר כולל בין השאר קישורים no/do follow, קישורים מפורומים, אינדקסים, אתרי web 2.0, תגובות בבלוגים, פוסטים בבלוגים, אתרי מאמרים וכו’ וליצור אותם בצורה הדרגתית.
  -מילות מפתח ברמת הדף/דומיין – חשוב לשלב את מילות המפתח בכותרות/title/טקסט וכו’.
  -סינגלים חברתיים – גוגל מתקדמת לעבר חיפוש חברתי יותר מבעבר, בכך היא דוחפת את הרשת החברתית החדשה שלה Google plus. בנוסף האלגוריתם החדש שגוגל משתמשמת בו לדירוג כותבים הלוא הוא Authorank, בא לתת לכותבים צ’ופר על כתיבת תוכן איכותי וסמכותיוית.
  הסינגלים החברתיים כוללים: תגובות, +1, אחוז נטישה של הדף, ועוד. על פי הפרמטרים האלו גוגל בעצם נותן דירוג לכותבים לנישות מסוימות.

  1. היי דניאל, נכון. אם תסתמך רק על רישום באינדקסים כדי לשפר עמדות זה לא מה שיקפיץ אותך למעלה, אולם רישום באינדקסים הוא רק חלק אחד ממערך שלם של פעולות שניתן לעשות לקידום אתר אך הוא יכול להפיק תועלת רבה בעיקר כשהאתר חדש ולהזרים תנועה איכותית ורלוונטית במידה ועושים זאת באופן שקול ונכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות