אסטרטגיות שיווק מאמרים באינטרנט

הנקודה הראשונה והחשובה שיש להבין היא כי חייבת להיות אסטרטגיה שיווקית כאשר מתחילים ביצירת מאמרים. בלתי אפשרי פשוט לכתוב משהו על נושא מסויים,לפרסם אותו ולצפות שהתנועה תכפיל את עצמה תוך יומיים. זה יכול לעבוד בתווך של שנה אך לא במיידי.

ישן אסטרטגיות שיווק שונות וכל אחת מהן מרמזת על דרכים שונות של כתיבה, הגשה וקידום המאמרים להשגת תוצאות.

למה צריך אסטרטגיה שיווקית ?

טוב, בואו ניקח צעד אחורה כדי לקחת דוגמה. נניח ונרצה להגיש מאמר באתר מאמרים מובחר,

אם אין לך אסטרטגיה: תבחר נושא בתחום שלך, תכתוב את כותרת המאמר, גוף המאמר, ואת התוכן עם קישור או שניים חזרה לדף של האתר שלך. אתה מגיש את המאמר, ואם הוא טוב גוגל יאנדקס וידרג את המאמר בתוצאות החיפוש במקום 4 בעמוד ראשון , מהלך שיביא תנועה. גולשים אשר הגיעו דרך אתר המאמרים גם יקראו את המאמר שלך ואז במקרה הטוב הם ילחצו על הקישור לאתר האינטרנט שלך, וכתוצאה מכך  יגיעו 10 מבקרים. שבוע לאחר מכן, דירוג  המאמר שלך בגוגל הוא מקום 4 בעמוד שני, ואתה וכבר לא מקבלים תנועה באמצעות אתר המאמרים כי מאמרים חדשים פורסמו בינתיים והם מקבלים יותר תנועה, מה שאומר שהמאמר שלך נקבר עמוק למטה בין ים המאמרים שמחכים לו שם. אז בעצם כל היתרונות של המאמר הם בסופו של דבר כמה מבקרים נוספים לאתר.

אם יש לך אסטרטגיה: תהיה לך תוכנית, תעשה קצת מחקר מילות מפתח, תכתבו כותרת טובה, תוכלו לכתוב את גוף המאמר בצורה מסוימת, תוכלו להגיש ולהפיץ את המאמרים הבאים בטקטיקות ספציפיות, תוכלו גם לקדם את המאמרים שלך בצורה מסוימת, כי יש לכם אסטרטגיה, ואתם יודעים מה אתם עושים ולמה.

בעיקרון יש 2 אסטרטגיות לשיווק המאמר:

1.  שיווק של התנועה לאתר

באסטרטגיה זו, תוכלו להתמקד לקבל את המספר הגבוה ביותר של הקליקים, כלומר מספר רב של קוראים ייאלצו ללחוץ על הקישור בדף של המאמר. המטרה כאן היא לכתוב באיכות גבוהה, לכתוב בצורה שבה המאמר יאלץ את הקוראים לקבל מידע נוסף על ידי ביקור באתר האינטרנט שלך. המטרה היא גם לקבל דירוג עבור המאמרים בתוצאות של מנועי החיפוש כדי שנוכל למקסם את כמות האנשים שיקראו את המאמר ותיהיה להם הזדמנות ללחוץ על הקישור אל תוך האתר.

2. שיווק של קידום אתרים

באסטרטגיה זו נרצה למקסם את מספר ואיכות הקישורים הנכנסים אל האתר שמגיעים מתוך המאמרים . המטרה כאן היא לא לקבל את המאמרים גבוה בדף התוצאות של מנועי החיפוש אלא רק כדי לקבל קישורים נכנסים לתוכן באתר . קידום אתרים מושפע מאד ממספר גבוה של קישורים נכנסים איכותיים אל האתר והם ישפרו את דירוג האתר במנועי החיפוש ובמקרים מסוימים ניתן להשיג דירוג טוב עבור דף כמעט רק בעזרת מסע שיווק של מאמר טוב.

בשלב מאוחר יותר ניתן גם לערבב את שתי האסטרטגיות  ובדרך זו להגדיל את התנועה שתגיע לאתר ובאותו זמן לקבל מספר גבוה של קישורים נכנסים איכותיים לאתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות