איך להגדיל תנועה אורגנית לאתר בעזרת קידום אתרים

איך להגדיל תנועה אורגנית לאתר בעזרת קידום אתרים

קידום אתר בגוגל לראש דף התוצאות הראשון מספק תנועה אורגנית רבה של מבקרים לאתר, ולהפך, תנועה רבה של מבקרים איכותיים באתר מביאה לקידום שלו בתוצאות החיפוש.

תנועה אורגנית של מבקרים באתר היא אולי הפרמטר החזק והמשפיע ביותר על קידום אתרים. 

ללא תנועה של מבקרים טבעיים באתר אשר מגיעים ממנועי החיפוש השונים, אין לאתר כמעט יכולת להתקדם ולו במעט, עובדה זו נכונה יותר ויותר כאשר גוגל משדרגת את האלגוריתם שלה במטרה להציג אתרים איכותיים יותר  בתוצאות החיפוש שלה ואף לחשב את הדירוג של האתר על פי מה שהגולשים באתר מוצאים בו. אם עד היום יכולנו לקדם אתר בביטוי המפתח בדרכים שונות ומגוונות וליהנות מתנועה אורגנית מתמשכת לכל אורך הדרך, מעכשיו צריך לדאוג לתנועה איכותית לאתר לפני שהוא בכלל יתחיל להתרומם.

אז מה קודם למה ? מיקום או תנועה ?

ידוע כי קידום אתר בגוגל לראש דף התוצאות הראשון מספק תנועה אורגנית רבה של מבקרים לאתר, ולהפך, תנועה רבה של מבקרים איכותיים באתר מביאה לקידום שלו בדירוג תוצאות החיפוש. מתוך נקודת הנחה שבתחילת כל מסע של קידום אתרים, מילות המפתח אינן ממוקמות בדירוגים טובים וכמות המבקרים באתר מעטה למדיי יש צורך להתחיל מהזרמת קהל יעד איכותי לאתר.

הבסיס לכך נעוץ בעיקר במחקר מילות המפתח של האתר אשר חייב להיות מכוון אל קהל היעד הנכון מתוך כוונה לספק לו את מה שהוא באמת מחפש…

איך משיגים תנועה אורגנית איכותית בלי מיקומים טובים ?

בהיבט זה אנו חוזרים עמוק אל תוך מערך הקישורים שאותו אנו בונים לאתר, קישורים יש להם השפעה חזקה על קצב התקדמות האתר, אבל קישורים איכותיים שמגיעים מאתרים רלוונטיים ומפנים אלינו גולשים שמתעניינים בדיוק בנושא בו אנו ממוקדים הם אלה שצריך לתת להם את מירב המשקל. קישורים אלה הם המפתח להצלחה, הם שולחים לנו תנועת מבקרים איכותית שבהחלט תשפיע על קידום האתר בתוצאות החיפוש ובמקביל גם תזרים הרבה יותר תנועה לאתר.

תנועה יוצרת מיקום ומיקום יוצר תנועה…

מילת המפתח בקידום אתרים היא “תנועה” על פיה יישק דבר והיא בעצם זו שתשפיע יותר מכל על דירוג האתר במיקומים טובים, הצ’ופר הוא בהחלט המיקום של האתר בתוצאות החיפוש וכמו בשרשרת מזון האחד מזין את השני וכך מתקבלת אופטימיזציה למנועי חיפוש טבעית ואיכותית. ככל שתנועת הגולשים באתר תהיה איכותית יותר ולאו דווקא רבה יותר כך הוא גם יתקדם יותר בתוצאות החיפוש במילות מפתח רלבנטיות יותר, מה שיביא יותר תנועה איכותית לאתר. המעגל הזה שנוצר הוא הליבה של קידום אתרים SEO מקצועי ואיכותי לטווח ארוך , זהו הקידום  הטבעי והאולטימטיבי ביותר מבחינת מנועי החיפוש שגם יודעים להעריך זאת בדירוגים גבוהים.

מהי בעצם תנועה איכותית

המושג תנועה איכותית כולל את כל מי ששהה אצלנו באתר זמן רב יותר, עבר בין הדפים בקלות, מצא את מה שחיפש וביצע פעולות כלשהן כמו הורדת קובץ,רישום,קניה,מכירה,מילוי טופס ועוד. כל אלה מהווים את קהל היעד אשר מצא באתר ערך שימושי וגם חזר לבקר בו שוב. תנועת הגולשים ברשת היא עצומה ואין סופית אך תנועה איכותית, מגוונת ורלבנטית היא התנועה שאנו מחפשים באמת.

לתנועה יש קצב משלה…

לתנועת הגולשים באתר יש חשיבות רבה בקצב הזרימה שלה והיא מושפעת לאו דווקא ממיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש או קישורים מפנים אלא גם מטרנדים משתנים, עונות, וכו,  דוגמה טובה לכך ניתן לראות בתחום הליסינג למכוניות בארץ שבעקבות שינוי המיסויי עליו לאחרונה הפך לפחות אטרקטיבי וכתוצאה מכך ירדו באופן דרסטי כמות החיפושים בתחום, או שבמקביל עלתה כמות החיפושים על רכב יד שניה לעומת רכב חדש בעקבות המצב הכלכלי בארץ. אז יש תקופות ויש תקופות ואי אפשר לצפות שהגרף באנליטיקס יראה כל הזמן את הקו בעליה או קו ישר, צריכים לקחת בחשבון את משתני הטבע גם כאן ותנועה טבעית יש לה את העליות והירידות שלה לאורך הדרך,העיקר שהיא תנועה זורמת.

2 מחשבות על “איך להגדיל תנועה אורגנית לאתר בעזרת קידום אתרים”

  1. פינגבאק: מיתוסים נפוצים בקידום אתרים מודרני | GOLL - קידום אתרים

  2. פינגבאק: ניתוח תנועת גולשים באתר | GOLL - קידום אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות