איך מעבירים אתר מדומיין אחד לדומיין אחר ושומרים על הדירוג שלו

איך מעבירים אתר מדומיין אחד לדומיין אחר ושומרים על המיקום בגוגל

העברת אתר לדומיין אחר בין אם הוא דומיין חדש או דומיין ותיק דורשת התנהגות מפוכחת על מנת לשמור על דירוג מיקומי האתר בתוצאות החיפוש והקידום האורגני שלו.

שינוי כתובת אתר – למה להעביר אתר לדומיין חדש?

ישנן מספר סיבות שהבן עולה הצורך בהעברת אתר מדומיין אחד לדומיין אחר, כמו למשל בחירת שם עם סיומת בילנאומית או בכלל בחירת שם חדש עם שיוך למילת המפתח המציינת את תחום האתר, או העברת חלק מהאתר לסאב דומיין ועוד מכלול סיבות אפשריות. הבחירה להעביר אתר לדומיין אחר צריכה להביא בחשבון את נושא ה SEO של אתר כמובן. ואת זה צריך לתכנן מראש ולפעול בשלבים.

השלבים בהעברת אתר לדומיין אחר

שלב ראשון: העלה את הדפים שלך אל הדומיין החדש כמו שהם ישבו בדומיין הישן. ניתן לבצע שינויים ואופטימיזציה במידת הצורך (זה הזמן) .

שלב שני: הפניות 301  – הפניות דף לצמיתות לכתובת אתר חדשה. הפניות אלה נועדו להסביר למנועי החיפוש כי דפי האתר הישן עברו לכתובת חדשה בדומיין החדש, כך הם יוכלו להסירו מהאינדקס שלהם ולהחליפו עם הדומיין החדש כך שבתוצאות החיפוש יופיעו בסופו של דבר הדפים עם הדומיין החדש ויתפסו את המקומם של הכתובות הישנות של הדומיין הישן. זו הדרך הכי הידידותית להגדיר למנוע החיפוש של גוגל לנתב תנועה ולשמור על מיקומים. שימו לב כי כל דף באתר חייב לקבל הפניה 301 משלו לדף מקביל בדומיין החדש. הפניות 301 הן חשובות ביותר כי הן דואגות שתנועה שמגיעה דרך קישורים מאתרים אחרים לא תלך לאיבוד. את ההפניות האלה רצוי לשמור לעד. במידה והדומיין הישן לא ברשותכם יותר אז ככל שניתן.

שינוי כתובת אתר

שלב שלשי: שינוי כתובת אתר דרך ממשק הניהול של קונסולת החיפוש בגוגל.

כאן אתם חייבים כמובן שיהיה לכם חשבון מאומת גם של הדומיין הישן וגם של הדומיין החדש באותו חשבון ובשתי וריאציות, אחת עם WWW ואחת בלי WWW. ניגשים אל גלגל השיניים הגדרות אתר של הדומיין הישן ולוחצים על “שינוי כתובת אתר” מזינים את הכתובת המנותבת של הדומיין החדש ולוחצים אישור, כך בשתי הוריאציות של האתר. שימו לב: פקודת שינוי כתובת אתר בקולסולת החיפוש של גוגל תקפה ל 180 יום בהם גוגל מאנדקס את דפי הדומיין החדשים במקום הישנים. במידה והאתר שלכם גדול מאד ומכיל כמות גדולה של דפים יש לחדש כל 180 יום את הפקודה דרך קונסולת החיפוש.

שלב רביעי: הקפידו ליצור קשר עם כל מי שמקשר לאתר שלכם ונסו לתקן את כתובת הקישור כך שיפנו אל הדומיין החדש במקום לדומיין הישן. הפניות 301 אמנם מנתבות לדומיין החדש אך במידה והם יוסרו מכל סיבה שהיא אז רצוי לתקן את הקישורים מבעוד מועד.

שלב חמישי: נטרו את האתר ועקבו אחר ביצועיו דרך קונסולת החיפוש, בידקו מצב אינדוקס אתר, שגיאות 404 ודפי נחיתה. שימו לב שהתנועה נשמרת במעבר ועוברת מאתר לאתר באופן תקין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות