כיצד לבצע אופטימיזציה עבור מילות מפתח תחרותיות

כיצד לבצע אופטימיזציה עבור מילות מפתח תחרותיות

אין ספק שהופעת האתר בדף הראשון של תוצאות החיפוש של גוגל יכול לחולל פלאים עבור העסק שלך. זו אחת הדרכים היעילות לקבלת תנועה ישירה לאתר, הבעיה היא כי SEO הקידום האורגני הטבעי יכול לקחת זמן רב ויקר בעיקר אם מילת המפתח היא תחרותית, כך קשה יותר לדרג אותה גבוה ולהתחיל להרוויח. במאמר זה אנו נסתכל על אסטרטגיה פשוטה בה ניתן להשתמש כדי לייעל את מילות המפתח התחרותיות .

בניית אסטרטגיית מילות המפתח

סביר להניח שיש ביטוי או מילה שמתארת ​​את הנושא הכללי של האתר שלך, זה גם בדרך כלל המונח שבו יש את כמות החיפושים החודשיים הגבוהה ביותר ולכן הוא גם  יכול לעזור לך ליצור את התנועה הרבה ביותר. הבעיה היא כי זהו ביטוי המפתח העיקרי אשר התחרות בו היא רבה מאד וזה עשוי לקחת המון זמן כדיי לדרג אותו, בינתיים, צריך לייצר רווחים עבור העסק שלך.

לדוגמה, כאשר מקלידים לתוך שורת החיפוש של גוגל את הביטוי “קידום אתרים” (עם הגרשיים) התוצאות מראות כמעט כ-6,150,000 דפים,  בה בעת  אם נקליד : “קידום אתרים”  בכלי מילות המפתח של גוגל (google keyword tool), התוצאות מראות שיש כ- 49.500 חיפושים בחודש , מה שאומר שמילת המפתח היא תחרותית מאד וזה יכול לקחת המון זמן עד שהאתר יגיע לדף התוצאות הראשון. עם זאת ניתן לדרג את האתר גבוה עבור מילות מפתח אשר מכילות את שתי המילים “קידום אתרים” ותחרותיות פחות, ולקבל הרבה התנועה אורגנית איכותית לאתר . כמה דוגמאות הן:

“שירותי קידום אתרים”

“SEO קידום אתרים”

“קידום אתרים מקצועי”

“קידום אתרים בגוגל”

כפי שניתן לראות, כל אחד מביטויים אלה מתאר סוג של שירותי קידום אתרים, אבל הם הרבה יותר ממוקדים וספציפיים. יש עליהם גם הרבה פחות תחרות, כלומר שיהיה יותר קל לבצע אופטימיזציה לאתר עבור מילות מפתח אלה ולקבל דירוג בזמן סביר אשר יתחיל להביא לכם תנועה איכותית. כאשר עושים אופטימיזציה עבור כל אחת ממילות המפתח האלה,  בעקיפין עושים אופטימיזציה לטווח הרחב יותר  של “קידום אתרים” שהוא ביטוי הראש, כך גם הוא יתחיל לקבל דירוג טוב עבור מונח זה. כל מה שצריך עכשיו היא תוכנית מובנית  כדי לעשות זאת נכון…

אופטימיזציה של מילות מפתח לאתר, אחת בכל פעם !

לאחר שמצאנו את מילת המפתח הראשית (כמו בדוגמה לעיל), ומספר ביטויים התומכים במילת המפתח הראשית, זה הזמן להתחיל לעבוד על אופטימיזציה של האתר.

* לקבלת דוגמאות של איך לעשות את זה, קראו מאמר שלנו בנושא: קידום אתרים- איך עושים SEO ?

בשלב הבא, מתחילים בבניית מערך קישורים שמפנים אלינו מאתרים סמכותיים אחרים, האסטרטגיה היא יצירת תוכן באתר עבור כל אחד מביטויי התמיכה.

יצירת אסטרטגית התוכן עשויה להיראות כך:

שבוע  1: מאמר אחד עבור האתר שלך באמצעות מילות מפתח “שירותי קידום אתרים”.

שבוע  2: מאמר אחד עבור האתר שלך באמצעות מילת המפתח “SEO קידום אתרים”.

שבוע  3: מאמר אחד עבור האתר שלך באמצעות מילות מפתח “קידום אתרים מקצועי”.

שבוע  4: מאמר אחד עבור האתר שלך באמצעות מילות מפתח “קידום אתרים בגוגל.”

בנוסף לאסטרטגית יצירת תוכן  לאתר הבית ,  צריך ליישם אסטרטגית בניית קישורים חודשית אשר נועדה לעזור לייעל את תהליך הקידום עבור כל אחד מהביטויים התומכים. לדוגמה:

50  קישורים +50 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “שירותי קידום אתרים”

50  קישורים +50 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “SEO קידום אתרים”

50  קישורים +50 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “קידום אתרים מקצועי”

50 קישורים +50 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “קידום אתרים בגוגל”

כפי שניתן לראות, אסטרטגיה זו מסייעת ליצור עמוד אחד של תוכן חדש עבור כל אחת ממילות התומכים , כל חודש 200 קישורים נכנסים עבור כל אחד מהביטויים התומכים . בינתיים, עושים בעקיפין אופטימיזציה עבור מילת המפתח הראשית יותר. אם אתם עקביים, אתם חייבים להשיג דירוג טוב עבור מילות המפתח המשניות (ביטויי התמיכה) בתוך שלושה או ארבעה חודשים.

לאחר שמשיגים דירוג חיובי עבור מילות מפתח התומכות, אפשר להתחיל להפנות את כל המאמצים והאמצעים לכיוון אופטימיזציית מילת המפתח הראשית, שעליה אנו עובדים כבר בעקיפין. לדוגמה, בבניית מערך קישורים חדש לביטוי הראשי “קידום אתרים” אסטרטגיית הקישורים עשויה להיראות כך:

25 קישורים +25 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “שירותי קידום אתרים”

25 קישורים +25 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “SEO קידום אתרים”

25 קישורים +25 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “קידום אתרים מקצועי”

25 קישורים +25 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “קידום אתרים בגוגל”

100 קישורים +100 תגובות בבלוג באמצעות טקסט עוגן: “קידום אתרים”

כפי שניתן לראות במצב זה יצרנו בתחילה קשת רחבה של ביטויי תמיכה אשר קודמו וקיבלו דירוג טוב, במשך כל התהליך נהננו מתנועה אורגנית דרך ביטויי התמיכה הללו שבסופו של דבר מפנים את כל כוחם כלפיי ביטוי הראש ובכך משפיעים ומחזקים את מעמדו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות