הגדרת כותרות באתר - קידום אתרים ואופטימיזציה

ההבדל בין כותרת ראשית Title וכותרת משנה h1

כותרת ראשית title וכותרת משנית h1 בעמוד אלה הם שני הגורמים המרכזיים בפרספקטיבת קידום אתרים. לא פעם אנו נתקלים בכותרת הדף title כאשר היא זהה לחלוטין לכותרת המשנה h1 , ישנן מערכות לניהול תוכן אשר באופן אוטומטי מגדירים את כותרת העמוד לכותרת המשנה כך שבעצם מתקבלת כותרת זהה לשני כותרות השונות במהותן.  בקידום אתרים, לעתים קרובות אנו מרבים להשתמש במילות מפתח בעמוד, כולל בתגיות כותרת. תגי כותרת והכותרות המשניות משרתים בדיוק את אותה מטרה בעצם שהיא להגדיר למנועי החיפוש ולגולשים את מהות העמוד והנושא שלו. אז למה בעצם לכתוב את אותה הכותרת פעמיים? לכל אחת יש תפקיד משלה.

האם כדאי שהכותרות יהיו זהות או שונות ומה ההבדל בין השניים

הכותרת title מתייחסת למסמך בכללותו, תג הכותרת title מופיע בתוצאות מנועי החיפוש ולכן הוא ללא ספק התג בעל המשקל הכבד ביותר בעמוד וללא שילוב של מילת מפתח מסוימת העמוד לא יעלה בתוצאת החיפוש הרלוונטית.

כותרת משנה h1 לעומת זאת איננה מופיע בתוצאות החיפוש והיא מגדירה את הפרק העיקרי בתוך העמוד ומאפשרת לנו לגוון את מילת המפתח וגם להשתמש במספר מילים המקושרות לאותו הדף. יחד עם זאת, שימוש מופרז במילת מפתח עלול להיחשב כספאם ולכן חשוב לעשות זאת בשיקול דעת ובמינון הנכון. כותרת המשנה h1 היא אלמנט עיצובי אשר מופיע באותיות גדולות וגם לה משקל רב בשיוך מילת מפתח לעמוד אם כי היא לא נועדה בדיוק לשם כך אלא לשם בניית היררכיה בכותרות המשנה המתייחסות לחלקים שונים בדף. בנוסף לכותרת h1 ישנם גם h2, h3, h4, h5, h6 שבעזרתם ניתן למפות את הדף על פי חשיבות התוכן שבו.

האם זה משפיע על דירוג הדף

זה בהחלט יכול להשפיע על דירוג הדף אם עושים את זה בדרך שכולה ועניינית. כלומר שלא דוחסים סתם מילות מפתח לצורך דחיסה אלא מציינים באמת את היררכית המסמך , הבעיה העיקרית במקרים כאלו היא שכאשר גולש צופה בכותרת הראשית  title בדף התוצאות ונכנס לקרוא את המאמר הוא עלול לקבל פתאום כותרת משנית  h1 גדולה ובולטת של משהו אחר לגמרי ואז יעזוב את הדף. לכן, חשוב מאד לתת כותרת משנית h1 שהיא עניינית ורלוונטית לתוכן המסמך בתמהיל הנכון.

אופטימיזציה לכותרות דפים באתר

בהתחשב בעובדה שבתחום אופטימיזציה וקידום אתרים SEO הוא מכלול של המון פעולות ושינויים קטנים, הגדרת כותרת משנה טובה עשויה בהחלט להשפיע באופן חיובי על מיקומים, אם אין לכם כותרת h1 או שהיא לא אופטימלית,זה הזמן לעדכן אותה, ייתכן שתבחינו בהשפעה חיובית תוך זמן קצר מאוד, במיוחד אם כבר הוצאתם לפועל כבר כמה פעולות יזומות של קידום אתרים איכותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות